Bağış Yap
Hesap Bilgileri

KURBAN ORGANİZASYONU

Et yemeyen çocuk kalmasın!...

Sevgili Güzel İnsanlar,
Yaklaşık iki  yıldan buyana  bizler umut insani yardım derneği olarak ülkemizin ve  Doğu Anadolu Bölgesinin ücra, sarp ve dağlık köylerine giderek "Et yemeyen çocuk kalmasın" diyerek onlara kurban etleri götürüyoruz.
Bağışçılarımız kendilerinin ya da yakınlarının adına bize kurban bağışı desteğinde bulunuyorlar. Bizde onlardan aldığımız vekalet ile yukarıda yazdığım dağlık köylere giderek çocuklara, ailelere bu kurban etlerini götürüyoruz. 
İnanın geçen senelerde bir köyde köylünün biri bize aynen şunu dedi. Geçen yıl kurban bayramından bugüne değin evimizde oturup kırmızı et yememişiz. Kursağımızdan ya seneden seneye kurban eti geçiyor ya geçmiyor. Bu durum bizi çok üzmüştü. 
Her sene bu etkinliğimizi yaparak Allah rızası için kurbanları kesip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Dileyen herkes bağışta bulunabilir. 

ADAK KURBAN BEDELİ 1200 TL DIR. 

Kurban dağıtım fotoları aşağıdadır.

UMUT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Ülkemizde yaşanan her türlü sorunun temelinde 'eğitim ve yoksulluk' olduğunu görerek bu sorunların çözümüne katkı sunmak amacıyla, yedi arkadaşımızın öncülüğünde kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.

Copyright© 2019 - 2020 / Umut İnsani Yardım Derneği